100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

XVII EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

DLA KLAS I-III ETAP MIEJSKO-GMINNY

12 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Olkuszu odbyła się  XVII edycja Konkursu  Recytatorskiego dla klas I-III szkół podstawowych. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. Prezentacje wierszy pod hasłem: „100 LAT NIEPODLEGŁEJ  POLSKI – dziecięca poezja patriotyczna” wykonywali uczniowie  ze szkół Miasta i Gminy Olkusz. Spośród 38 uczestników wyłoniono 6 najlepszych, którzy zakwalifikowali się do  etapu powiatowego:
I miejsce i tytuł: „Mistrza recytacji” otrzymał Marek Wąsiel uczeń SP 1 w Olkuszu – opiekun p. Jolanta Banyś;
II miejsce i tytuł: „I Wicemistrza” otrzymała Magdalena Bieluch z SP 3 w Olkuszu opiekun p. Karolina Kot;
III miejsce i tytuł „II Wicemistrza” otrzymała Alicja Dziurowicz z SP Zederman – opiekun p. Anna Dziubek.
Kolejne IV, V i VI miejsce przypadło Jagodzie Ćwik z SP Zederman – opiekun p. Anna Dziubek; Nadii Płonce z SP 2 w Olkuszu – opiekun p. Jadwiga Soczówka; Marii Borowskiej z SP 9 w Olkuszu – opiekun p. Jolanta Talaga.
Jury w składzie p. Beata  Wójcik (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej), p. Iwona Głowacka (nauczyciel j. polskiego) oraz p. Łukasz Jarosz (nauczyciel j. polskiego, poeta) uhonorowało pięciu uczestników konkursu wyróżnieniami: Natalia Aksamit z SP Witeradów, Natalia Kuta z SP 5 w Olkuszu, Dominik Chochół SP Zederman, Kaja Olszowy SP 9 w Olkuszu, Magdalena Skałbania z SP 9 w Olkuszu.
Organizatorami konkursu są nauczycielki z SP1 w Olkuszu: Ewa Grzanka, Iwona Kulawik.