18 – Czerwiec – 2019 – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

Dzienne archiwum: Czerwiec 18th, 2019

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY ÓSMEJ

COŚ SIĘ ZACZĘŁO, COŚ SIĘ KOŃCZY

17 czerwca 2017r. podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy uczniów klasy  ósmej. Uroczystość przygotowali siódmoklasiści, którzy zaprosili starszych kolegów do krótkiej podróży sentymentalnej w przeszłość – do lat przedszkolnych. Bohaterowie dnia przypomnieli sobie ABC dobrego wychowania, mierzyli się z łamańcami językowymi  typu: „Szczepan Szczygieł z Brzmiących Bystrzyc”, a wywołani do tablicy śmiałkowie musieli się wykazać umiejętnością naśladowania ruchów kartki papieru. Ze wszystkimi zadaniami nasze VIP-y poradziły sobie doskonale. Prawdziwym testem dojrzałości szkolnej okazał się poczęstunek  z cytryn. Nasi bohaterowie z łatwością przełknęli tę kwaśną przekąskę, a w nagrodę otrzymali pamiątkowe pendrive’y. Po uczcie dla ciała przyszła pora na coś dla ducha: na dużym ekranie została wyświetlona prezentacja zdjęć i filmów od lat wczesnoszkolnych po dzień dzisiejszy. Wszyscy oddali się wspomnieniom, niejednemu łezka zakręciła się w oku. Uroczystość uświetniły popisy instrumentalno-wokalne uczennic klas VII.

Na zakończenie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Krzysztof Roś, podziękował dyrekcji, wszystkim nauczycielom i wychowawcom za lata nauki oraz trud włożony w wychowanie. Słowa uznania skierował także do artystów, którzy przygotowali to wspaniałe pożegnanie.

Drodzy ósmoklasiści!

Za chwilę staniecie się absolwentami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu! Na nowej ścieżce Waszego życia życzymy Wam samych sukcesów, trafnych wyborów i realizacji wszelkich marzeń i planów. Pamiętajcie, że na zawsze zapisaliście się na kartach historii naszej szkoły oraz w naszych sercach.