Do poprawnego wyświetlania strony należy zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox lub Opera

BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ… – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ…

Aktualności

BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ…

Choć na zewnątrz aura niemal wiosenna, to w naszej szkole już daje się odczuć Bożonarodzeniową atmosferę. W klasach uczniowie zasiedli dzisiaj przy suto zastawionych wigilijnych stołach, łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a najmłodsi uczniowie  przygotowali  tradycyjne Jasełka. W progi naszej szkoły zawitali niezwykli goście: przybyli pastuszkowie, Mędrcy ze Wschodu, zastępy aniołów, Maryja z Józefem i gość najważniejszy – Boże Dzieciątko. Widowisko uświetniły wokalne popisy najmłodszych oraz laureatów Konkursu Kolęd i Pastorałek. Do wspólnego kolędowania włączyła się cała szkoła. Takie uroczystości jak dzisiejsza skłaniają do refleksji nad samym sobą, pomagają odkryć na nowo sens wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Uświadamiają, że ten świąteczny czas, to czas dobroci, miłości, czas dla drugiego człowieka. Pamiętajmy słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.


Odpowiedz