Strona 2 « BOŻE NARODZENIE – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

BOŻE NARODZENIE

BOŻE NARODZENIE NA STRYCHU

W naszej szkole już świątecznie. Wszystkie klasy zasiadły do wigilijnych stołów. Był opłatek, kolędy i pyszne potrawy przygotowane przez naszych rodziców. Następnie na sali gimnastycznej uczniowie pod opieką siostry Katarzyny Kuli wystawili Jasełka. Nie było szopki, choinki, a akcja toczyła się… na strychu, gdzie stare sprzęty i rupiecie żyły sobie własnym życiem i, co więcej, mówiły ludzkim głosem i opowiadały wspaniałe historie. W tej scenerii rozegrały się sceny zwiastowania, poszukiwania przez Maryję i Józefa miejsca w gospodzie oraz Narodzenia Pańskiego. Był pokłon Trzech Króli, odwiedziny pastuszków, a wszystkiemu przyglądało się dwoje małych poszukiwaczy skarbów – Pola i Maks, którzy zatrzasnęli się na strychu, bawiąc się w chowanego. Widowisko było naprawdę fascynujące. Młodzi aktorzy z prawdziwym artyzmem kolejny raz udowodnili, że tradycję można przedstawić w absolutnie niekonwencjonalny sposób. Młodzież nagrodziła występujących gromkimi brawami. Na zakończenie wystąpił zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem pani Doroty Stachowicz – Mączki, który piękne zaprezentował kolędy i tym samym wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój.