Do poprawnego wyświetlania strony należy zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox lub Opera

Samorząd Uczniowski – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

Samorząd Uczniowski

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Karolina Górnicka klasa 6c- przewodnicząca

Krystyna Skiba  klasa 8a- zastępca

Maciej Krupa klasa 8b- skarbnik

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: pan Robert Ceklarz

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Magdalena Gąsior klasa 7a- przewodnicząca

Krzysztor Roś  klasa 7a- zastępca

Michał Woszczek klasa 6b- skarbnik

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: pan Robert Ceklarz

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Wiktoria Grzebień klasa 6a – przewodnicząca

AdaKulig klasa 6b – zastępca
Olga Kaziród klasa 6a– zastępca

Sekcja do kontaktów z Dyrektorem i nauczycielami:

Wiktoria Grzebień 6a
Ada Nawara 6a
Kaja Tomsia 6b
Ada Curyło 5b
Daria Syguła 5a
Kinga Czerniak 4a
Maja Wojtaszewska 4b

Sekcja porządkowa

Zuzanna Balsamska 4a
Julia Karlikowska 4a
Igor Kolleman 5b

Sekcja organizacyjno – kulturalna

Ada Nawara 6a
Magdalena Kaliś 6a
Zuzanna Balsamska 4a
Julia Karlikowska 4a
Aleksandra Wilczewska 4a
Igor Kolleman 5b
Aleksandra Osuch 5b
Michał Markiewicz 5b
Wiktoria Maj 5b
Wiktoria Pandel 5b
Magdalena Gąsior 5a
Daria Syguła 5a
Natalia Miszta 6b
Aleksandra Grzesik 6b
Kamil Glaba 6b (odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający)
Mateusz Czechowski 6b (odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający)
Mateusz Werkowski 6b (odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający)
Wiktor Markiewicz 6b (odpowiedzialny za sprzęt nagłaśniający)
Emilia Kasperkiewicz 4b
Dawid Nieć 4b

odpowiedzialne za losowanie „szczęśliwego numerka”:

Agnieszka Kmita 6b
Karina Glanowska 6b

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: pani Joanna Filipowicz, pan Łukasz Jarosz

DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

15 października 2015r. odbyła się przez tak wielu oczekiwana dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Śmiało można powiedzieć, że zabawa była udana. Konkursy przygotowane przez dziewczyny z klasy 6a cieszyły się ogromnym powodzeniem. Nikogo nie trzeba było do nich zachęcać. Przechodzenie pod liną, zabawa z balonami czy „zgadnij co to za smak” dawały wiele radości i śmiechu. Na koniec, spośród chłopców obecnych na dyskotece, Jury wybrało: „NAJ”-sympatyczniejszego chłopaka w szkole, którym został Adrian Molik z  6a. Tytuł Mistera  „Jedynki” otrzymał Oskar Gądek z 6a. I Wicemisterem „Jedynki” został Bartek Grabowski z 4a, a na II Wicemistera „Jedynki” wybrano Maćka Hamerlika również z klasy 4a. Gratulujemy oraz dziękujemy za dobrą zabawę.

AKCJA ZBIÓRKI ZNICZY

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do ogłoszonej akcji zbiórki zniczy, w wyniku której zebrano 20 lampek. 2 listopada wszystkie zostały zapalone na grobach polskich i radzieckich żołnierzy oraz przy pomniku żołnierzy AK.

„Tym, co zginęli dla idei

  Chwała im…
Bo padli w progu nadziei
Nie czekając swej kolei
Jasnych dni…”

Walentynki…

Obchodzi się je 14 lutego w dniu świętego Walentego. Święto wywodzi się z kultury anglosaskiej, ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. W dniu świętego Walentego wyrażanie uczuć ma charakter świąteczny, a zwyczaj choć przypisywany głównie zakochanym, obejmuje okazywanie ich także osobom tej samej płci a kochanym.
Drobne symboliczne prezenciki zwane Walentynkami ofiarowuje się zwykle anonimowo, na pamiątkę legendy podpisując jedynie „Twój Walenty” czy „Twoja Walentynka”.

Również w Naszej szkole uhonorowaliśmy ten zwyczaj. 15 lutego odbyły się szkolne „Jedynki” Walentynki. Uczniowie obdarowali się kartkami i drobnymi prezentami. Dzień minął w miłej, życzliwej i serdecznej atmosferze. Tym, którzy walentynki nie dostali dedykujemy tę od Samorządu…

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2016r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W ramach tego święta Samorząd Uczniowski dołączył do propagowanej w Polsce w tym dniu akcji  „sadzimy drzewa”.  W wyniku ogłoszonej zbiórki pieniędzy w klasach 4-6, zebraliśmy 98 zł, które zostały przeznaczone na zakup drzewka. Klon palmowy, nazwany przez uczniów „Władziem” ozdobił przyszkolny ogród.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku. Przybliża on problemy związane ze współczesną ekologią. To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego, co może prowadzić do drobnych, ale rzeczywistych zmian postaw społecznych.

Jako opiekun Samorządu Uczniowskiego dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do ogłoszonej akcji.

Joanna Filipowicz

 ROK SZKOLNY 2013/2014

ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 28 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów kl. I -VI do wspólnej zabawy i zapewnił wszystkim wiele atrakcji. Podczas popołudniowej dyskoteki wszyscy zebrani świetnie się bawili. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb i zabaw – z butami, z losowaniem imion lub przyszłego zawodu. Przez cały czas uczniowie naszej szkoły bawili się w rytm skocznej muzyki.

DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, RADY RODZICÓW ORAZ PRZEDSTAWICIELI RADY PEDAGOGICZNEJ

5 listopada 2013r. odbyła się kolejna debata z udziałem Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Dyrekcji. Temat spotkania: Jak zmotywować uczniów do nauki?

Samorząd Uczniowski przedstawił wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów w ramach konsultacji społecznych. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wyrazić swoje zdanie, a odpowiedź wrzucić do skrzynki. SU zaproponował działania, które ich zdaniem byłyby skuteczne wśród uczniów. W wyniku rozmów ustalono wspólne kierunki działań:

 1. Zorganizowanie aktywnej grupy uczniów do pomocy koleżeńskiej. Określono jasne zasady i odpowiedzialnych za tę formę pracy.
 2. Zaproponowano zorganizowanie wspólnej inicjatywy: Dnia Rodzica w klasie i w szkole.

4 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował turniej gier i zabaw dla klas I-III w ramach integracji uczniów klas pierwszych oraz wspierania rozwoju dziecka młodszego.

Dzieciaki bardzo licznie przybyły na zawody szkolne. Trzecioklasiści rywalizowali między sobą. Wygrała, przewagą jednego punktu, drużyna z klasy III b. Wśród drużyn z klas I-II zwyciężyła drużyna (bez szarf) w składzie: Marysia Wąsiel 2b, Maciek Chęć 2b, Kinga Słota 1b, Kinga Piwowarska 1b, Angelika Supernak 1b, Oliwia Popczyk 1b, Oskar Stach 1b, Wojtek Osuch 1b.

Uczniowie wykazali się dużą sprawnością fizyczną. Ciekawe konkurencje sportowe przyniosły wiele radości. Najwięcej śmiechu było przy konkurencji ciągnięcie na kocyku. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała pani Beata Wadas przy współpracy z panią Joanną Kocjan i panią Ewą  Grzanką.

Drużyna: (szarfy czerwone)

Mateusz Sokołowski 2a, Wiktoria Chobot 1b, Martyna Trzcionkowska 1b, Karolina Kwiatkowska 1b, Artur Marcinkowski 1a, Bartek Klocek 1b, Piotrek Mirek 1b, Maciek Bochenek 1 b,

Drużyna: (szarfy niebieskie)

Maja Wojtaszewska 2a, Emilka Bałazy 1b, Weronika Zawada 1b, Zuzia Dudzikowska 1b, Mateusz Zinkiewicz 1a, Dawid Szymczyk 1b, Kuba Byczek 1b, Franek Pietraszewski 1a.

Drużyna 3b

Jagoda Sroka, Wiktoria Maj, Ola Osuch, Zuzia Micorek, Angelika Wiśniewska, Ada Curyło, Wiktoria Pandel, Michał Markiewicz, Paweł Sokołowski.

Drużyna 3a

Kacper Chwast, Hania Kaliś, Magda Gąsior, Julia Piasny, Basia Piasny, Ania Grabowska, Kasia Grabowska, Daria Syguła, Martyna Dybich.

DYSKOTEKA

1 października 2013r. Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów klas I-VI dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. Był to również czas na włączenie w społeczność szkolną najmłodszych naszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych. Biletem wstępu była ważna legitymacja szkolna. Były tańce i zabawy. Podczas dyskoteki rozstrzygnięto konkurs na Dżentelmena szkoły. Dla dżentelmenów z poszczególnych klas były konkurencje, w których chłopaki musieli zaprezentować cechy dżentelmena. Kandydatury z poszczególnych klas: IIa – Maciej Hamerlik, IIb – Szymon Bednarczyk, IIIb – Maciej Smołuch, IVa – Igor Jarosz, IVb – Kacper Krzysztonek, Va – Jakub Sosiński, Vb – Srgiusz Strojny, VIa – Bartosz Pomierny, VIb – Oskar Karwalski.

Dżentelmenem z klas I-III został Maciej Hamerlik klasa IIa
Dżentelmenem z klas IV-VI został Igor Jarosz klasa IVa
Gratulujemy!
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem i spokojnym przebiegiem dyskoteki.
Nad całą organizacją i przebiegiem dyskoteki czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

 

DEBATA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO, RADY RODZICÓW ORAZ PRZEDSTAWICIELI RADY PEDAGOGICZNEJ

1 października 2013r. w naszej szkole odbyła się Debata Plenarna nad Koncepcją Pracy Szkoły z udziałem Dyrektora Szkoły, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Podczas Debaty wypracowano wartości, którymi cała społeczność szkolna będzie się kierowała.
Naczelną wartością naszej szkoły jest ROZWÓJ.
Wartościami instrumentalnymi są:

JAKOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO, EMPATIA, WSPÓŁPRACA

W czasie Debaty wypracowano zasady współpracy Samorządu Uczniowskiego z Radą Rodziców tj:

 1. Organizacja imprez szkolnych
 2. Akcje charytatywne
 3. Motywowanie do nauki
 4. Współpraca z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną
 5. Realizacja projektów edukacyjnych
 6. Tworzenie i opiniowanie dokumentów regulujących pracę szkoły

Spotkanie było bardzo owocne. Każdy uczestnik poczuł potrzebę wspólnych dyskusji. Zaplanowano kolejną Debatę na 5 listopada 2013r., której tematem będzie: Jak motywować uczniów?

APEL PORZĄDKOWY

17 września 2013r. odbył się apel porządkowy, w którym uczestniczyły wszystkie klasy. Harmonogram apelu:

 1. Powitanie uczniów
 2. Przedstawienie SU na rok szkolny 2013/2014
 3. „Skrzynka zaufania” w tym tygodniu konsultacje uczniowskie na temat: pomysły uczniów na zajęcia pozalekcyjne, co chcieliby robić, jakie imprezy organizować
 4. Zgodnie z regulaminem obowiązującym w szkole przypomina się o zakazie używania telefonów w czasie lekcji, przerw. Rozmowy tylko w razie konieczności
 5. Przypomina się o obowiązującym regulaminie w czasie przerw (wywieszony na tablicy ogłoszeń na dolnym korytarzu)
 6. Wśród nas są  osoby młodsze, niepełnosprawne: uczymy się zasad tolerancji, poszanowania, pomocy koleżeńskiej
 7. W szkole prowadzone są akcje charytatywne: zbieramy zakrętki na wózek inwalidzki dla chłopca z Kosmolowa, informacja na dolnym korytarzu
 8. Akcje ekologiczne: Chrońmy planetę – Galileo: zbiórka płyt CD i kaset DVD; 20 września Sprzątanie Świata; Zbiórka zużytych telefonów komórkowych, baterii
 9. 1 października odbędzie się dyskoteka szkolna dla klas I-VI z okazji Dnia Chłopaka, wybieramy Dżentelmena Szkoły
 10. Buty w szatni wkładamy do worków
 11. 25 września odbędą się zebrania z rodzicami: na dolnym korytarzu uczniowie SU przygotują biuro rzeczy znalezionych, pozostawionych w szatni, na terenie szkoły, zachęcamy do odbioru.

KONSULTACJE UCZNIOWSKIE

W dniu 11 września 2013r. odbyły się konsultacje uczniowskie z  Dyrektor Szkoły Ewą Skubis. Na wstępie pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie, ciesząc się ze spotkania. Wszyscy po kolei przedstawiali się w paru słowach podając informacje na swój temat. Uczniowie bardzo chętnie rozmawiali z dyrekcją. Głównym tematem spotkania było: propozycja zajęć pozalekcyjnych w jakich uczniowie chcieliby uczestniczyć  w naszej szkole. Propozycji było bardzo dużo min: kółko taneczne, wycieczki rowerowe, drużyna zuchowa, kółko fotograficzne, pomoc przy odrabianiu lekcji, dyskoteki, kółko teatralne, muzyczne, zajęcia sportowe i wiele innych. Uczniowie zaproponowali również, żeby na korytarzu znajdowała się woda do picia w dystrybutorach,  ograniczyć hałas na przerwach, zastanawiali się jak dbać o mienie szkolne – szczególnie w ubikacjach (nadmierne zużywanie przez uczniów mydła, papieru czasami nieuzasadnione), jak nauczyć kultury niektórych uczniów korzystania z takich  miejsc jak toaleta.
Ostatecznie ustalono:
Spotkanie z Radą Rodziców, przedstawicielami Rady Pedagogicznej, panią Dyrektor 1 października 2013r.
Apel porządkowy 17 września 2013r.
Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka 1 października 2013r. godz. 16.30 – 18.30
Wybór „Dżentelmena Szkoły – Chłopaka z klasą 2013r.” – rozstrzygnięcie podczas dyskoteki szkolnej
Opracowanie ankiety dla uczniów dotyczącej wyboru zajęć pozalekcyjnych
Aktywowanie skrzynki zaufania, pomysłów, problemów

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 10 września 2013r. odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego. Na zebraniu dokonano wyborów przewodniczącego, zastępcy. Uczniowie zaproponowali utworzenie sekcji, w których chcą pracować, poruszyli tematy jakimi powinien zająć się Samorząd Uczniowski, zaproponowano tematy do planu pracy SU.

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2013/2014

Przewodniczący – Szymon Rolka klasa 6b

Zastępca przewodniczącego – Martyna Gąszczak klasa 6b

Sekcja do kontaktów z Dyrektorem

Szymon Rolka 6b
Martyna Gąszczak 6b
Kamil Glaba 4b
Kacper Niewiadomski 4a

Sekcja do kontaktów z Nauczycielami i uczniami

Daria Syguła 3a
Magdalena Gąsior 3a
Oskar Konieczny 5a
Olga Kaziród 4a

Sekcja organizacyjno – reprezentacyjna

Martyna Solarz 4b
Karina Glanowska 4b
Nikolina Kopacz 5a
Natalia Czarnul 5a
Wiktoria Grzebień 4a
Adriana Nawara 4a

Sekcja dziennikarska

Daniel Kopacz 6b
Oskar Karwalski 6b
Oliwia Kulawik 6b
Kalina Kulig 6b
Julia i Barbara Piasny 3a
Martyna Dybich 3a
Amelia Pałka 3a

Sekcja kulturalno – sportowo – porządkowa 

Ada Kulig 4b
Kaja Tomsia 4b
Anna Solecka 5a
Aleksandra Osuch 3b
Wiktoria Szatan 5b
Weronika Pietrzyk 5b
Jan Wardyński 5b
Michał Markiewicz 3b
Jakub Łobos 3b
Rafał Król 3b
Igor Kolleman 3b
Filip Samul 4a
Kacper Piwowarski 6a

Losowanie szczęśliwego numerka: Jakub Hamerlik 6a

Opiekunowie  Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014 

Beata Wadas, Joanna Kocjan