Do poprawnego wyświetlania strony należy zainstalować przeglądarkę Mozilla Firefox lub Opera

KLASA 3 B – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

KLASA 3 B

KOLARSKIE OSIĄGNIĘCIA NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM WITOLDA CZYŻA UCZNIA KLASY 3B

Wyścig  ,,Srebrny Pierścień Krakowa” – I miejsce

Wyścig ,,Majka Days” – III miejsce 

Wyścig ,,Niepodległości” – I miejsce

Maraton ,,Bike Atelier” – IV miejsce

Gratulujemy!

MAM  TALENT

23 kwietnia 2018r. uczennica naszej klasy Tosia Konieczna zorganizowała i przeprowadziła konkurs ,,Mam Talent”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje talenty: wokalne, taneczne  i muzyczne. Wszyscy podczas występów świetnie się bawili. I miejsce zdobyła Zosia Biłejszis,  II miejsce zdobyły Kinga Nieć i Nadia Filo, III miejsce zdobyły Julia Milka i Lila Urban.

FESTIWAL PIOSENKI RAJDOWEJ

13 kwietnia 2018r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w XVII edycji Festiwalu Piosenki Rajdowej. Dzieci zaśpiewały dwie piosenki. Wszyscy uczestnicy festiwalu świetnie bawili się przy piosenkach rajdowych prezentowanych przez dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

WIZYTA W SCHRONISKU ,,RAFIK” W BOLESŁAWIU

W marcu klasa 3b wzięła udział w akcji na rzecz zwierząt bezdomnych ze Schroniska ,,RAFIK” w Bolesławiu. 28 marca dzieci przekazały do schroniska dużą ilość karmy, koce, ręczniki, zabawki dla zwierząt oraz miski. Po obejrzeniu schroniska uczniowie odbyli spacer z dwoma uroczymi pieskami.

WESOŁE WIADOMOŚCI – GAZETKA KLASY 3B

Numer 3

,,KOLOROWO I WIOSENNIE” – konkurs na ozdobę wiosenną

WYCIECZKA DO LASU

9 marca 2018r. uczniowie naszej klasy wybrali się na wycieczkę badawczą do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W OLKUSZU

7 marca 2018r. klasa 3b wzięła udział w zajęciach „Wielkanocne tradycje i obrzędy”, organizowanych w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia”.

KONKURS TANECZNY

5 marca 2018r. odbył się w naszej klasie ,,Konkurs Taneczny”. Organizatorką tego konkursu była Zosia Biłejszis. Uczestnicy konkursu przygotowane przez siebie układy taneczne zaprezentowali przed swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Zwycięzcy konkursu wybrani przez publiczność zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz dyplomami i nagrodami rzeczowym, które przygotowała Zosia wraz z rodzicami. Podczas konkursu wszyscy świetnie się bawili.

KONKURS PRZYRODNICZY

W dniu 22.01.2018r. w klasie 3b odbył się konkurs przyrodniczy w formie teleturnieju. W konkursie walczyły trzy drużyny o miano ,,Mistrza Przyrodnika”. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły uczennice: Marysia Gurbiel i Kalinka Solarz. Wybór zawodników do drużyn odbył się poprzez losowanie karteczek z nazwą drużyny, do której zawodnik miał należeć. Następnie zespoły odpowiadały na pytania. W pierwszym etapie z zakresu przyrody, a w drugim z zakresu trzech kategorii: ludzkie ciało, ptaki, wodne stworzenia. Zdobywane punkty każdej z drużyn były na bieżąco zapisywane na tablicy. Drużyna, która wygrała konkurs, zdobywając największą ilość punktów, zanim otrzymała nagrody musiała odtańczyć na środku klasy szalony taniec zwycięstwa. Pozostałe zespoły również otrzymały nagrody, które ufundowali rodzice. Dzieci bawiąc się świetnie podczas konkursu, poszerzyły swoją wiedzę z zakresu przyrody.

WIZYTA KLASY 3B W MURACH URZĘDU MIASTA I GMINY W OLKUSZU

12 grudnia 2017r. uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Kulawik gościli w olkuskim magistracie. Wizytę rozpoczęli spotkaniem z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, a potem dowiedzieli się, jak wygląda praca urzędników i z jakimi sprawami można się zgłaszać do poszczególnych wydziałów.

http://www.umig.olkusz.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5832:niezwykla-lekcja-w-murach-magistratu&catid=14&Itemid=167&lang=pl#

NAJŁADNIEJSZA OZDOBA ZIMOWO-ŚWIĄTECZNA

11 grudnia w klasie 3b odbył się kolejny konkurs na ,,Najładniejszą ozdobę zimowo-świąteczną”. Organizatorkami konkursu były: Lila Urban, Wiktoria Kiełtyka i Marysia Gurbiel. Zwycięzcą konkursu został Igor Wiśniewski, drugie miejsce zajęła Lena Filo, a trzecie Kalina Solarz. Przyznano również osiem wyróżnień dla: Stasia Górki, Kingi Nieć, Lilii Urban, Wiktorii Kiełtyki, Marysi Gurbiel, Zosi Biłejszis, Emilki Kieres, Basi Haberki. Uczniowie Ci zostali nagrodzeni upominkami zasponsorowanymi przez rodziców oraz wychowawcę klasy. Wszystkie dzieci za udział w konkursie otrzymały słodycze ufundowane przez rodziców. Bardzo pomysłowe i pięknie wykonane ozdoby zimowo-świąteczne udekorowały salę numer 6.

ZAJĘCIA W PiMBP

Klasa 3b brała udział w zajęciach przeprowadzonych w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.
20 października klasa III b uczestniczyła w  zajęciach z cyklu ,,Biblioteka dla trzecioklasisty”
10 listopada uczniowie brali udział w zajęciach ,,Niepodległość Polski i polskie symbole narodowe”
4 grudnia dzieci wzięły udział w zajęciach ,,Tradycje Bożego Narodzenia w wybranych krajach Unii Europejskiej”

WESOŁE WIADOMOŚCI – GAZETKA KLASY 3B

Numer 1
Numer 2

LICZYMY I ŚWIETNIE SIĘ BAWIMY

W dniu 01.12.2017r. w klasie 3b odbył się konkurs matematyczny ,,Liczymy i świetnie się bawimy”. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili uczniowie tejże klasy: Zosia Biłejszis, Witek Czyż i Hania Kluczewska. Uczniowie podzieleni na 5 zespołów rywalizowali między sobą w potyczkach matematycznych. Dla każdego zespołu organizatorzy przygotowali zestaw zadań, łamigłówek i puzzli matematycznych. Dzieci mogły wykazać się wiadomościami i umiejętnościami z zakresu: mierzenia, sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych prostych i złożonych, logicznego myślenia, rozumienia pojęć matematycznych oraz obliczeń zegarowych. Wychowawczyni klasy p. Iwona Kulawik czuwała nad sprawnym przebiegiem konkursu. Po wykonaniu wszystkich zadań matematycznych, podliczono punkty zdobyte przez poszczególne grupy. Drużyny, które zajęły I, II i III miejsce otrzymały upominki w postaci maskotek, natomiast wszystkie dzieci dostały jajko niespodziankę. Nagrody zostały ufundowane przez rodziców z tej klasy. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą matematyczną oraz chęcią dobrej zabawy.

WYCIECZKA KLASY 3B

17 listopada 2017r. uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w wycieczce do Miechowa. Najpierw odwiedzili Fabrykę Bombek ,,Decora”, gdzie  poznali proces wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Po przybyciu na miejsce uczniami zajęli się pracownicy zakładu. Dzieci  uczestniczyły w warsztatach plastycznych i malowały własne bombki. W czasie zwiedzania fabryki z wielkim zainteresowaniem obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie – ,,kąpiel”, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Na koniec uczniowie zakupili w sklepie przy fabryce dowolnie wybrane ozdoby. Mieli okazję wykazać się samodzielnością w dokonywaniu własnego wyboru oraz umiejętnością liczenia pieniędzy. Następnie dzieci zwiedziły Bazylikę Kolegiacką Grobu Bożego w Miechowie, w której miały okazję zobaczyć kopię kaplicy w Jerozolimie, w niej Grób Pański oraz kopię Całunu Turyńskiego. Dzięki tej wycieczce dzieci mogły zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie bombki. Wracając do szkoły, każdy myślał już o nadchodzących świętach i choince, którą ozdobi własnoręcznie wykonaną bombką.

Odpowiedz