Erasmus Plus – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

Erasmus Plus

„… AND HEALTH FOR ALL!”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu zakwalifikowała się do udziału w międzynarodowym programie Erasmus Plus. Wspólnymi siłami opracowany projekt „… and Health for all!” został zaakceptowany przez Narodową Agencję i będzie realizowany przez szkoły partnerskie w Polsce, Niemczech, Grecji, Estonii i Szwecji w latach 2018 – 2020. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej dnia 13 września 2018r. przedstawiono założenia oraz program projektu, które zostały zatwierdzone przez zebranych. Informacje te zostały także przekazane rodzicom naszych uczniów podczas zebrań z wychowawcami. W dniach od 4 do 14. września 2018r. został przeprowadzony konkurs na logo projektu „… and Health for all!”. Udział w nim wzięli uczniowie klas 7 i 8 oraz pozostali chętni. Spośród 9 dostarczonych projektów logo, wybrano trzy najciekawsze, które zostały przedstawione  innym nauczycielom na szkoleniu wyjazdowym dotyczącym zdrowej żywności oraz zarządzania projektem w Bremerhaven w Niemczech w dniach 23.09. 2018r. – 29.09.2018r. Podczas planowanych międzynarodowych spotkań będziemy uświadamiać i przybliżać uczniom i nauczycielom różnorodność kultur, języków i wartości europejskich oraz konieczność rozwijania swoich umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych w celu osiągnięcia w przyszłości sukcesu na rynku pracy.

Szkolenie wyjazdowe w Niemczech