Strona 2 « ERASMUS+ – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

Projekt „… and Health for all!”

Dzisiejszy dzień przebiegał w naszej szkole w atmosferze międzynarodowej. W ramach projektu ERASMUS+ przybyli do nas przedstawiciele pięciu państw: Włoch, Szwecji, Niemiec, Grecji i Estonii. Po powitaniu przez panią dyrektor Ewę Skubis oraz przemówieniu pani Pauliny Polak – dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu, nauczyciel języka angielskiego – pan Edwin Caraballo-Cortes przedstawił zagranicznych gości. Ceremonię powitalną uświetniły występy naszych uczennic przebranych w stroje krakowskie, które odśpiewały „Odę do radości” w trzech językach: po polsku, angielsku i niemiecku. Zostały także odegrane hymny narodowe państw, z których przybyli nasi goście. Następnie przyszedł czas na popisy artystyczne najmłodszych uczniów, którzy wprowadzili wszystkich w dobry nastrój. Z kolei uczniowie klasy ósmej przepięknie zatańczyli poloneza. Dało się odczuć, że występy bardzo się podobały naszym zagranicznym przyjaciołom, jak i całej społeczności szkolnej, co potwierdzili gromkimi brawami. Po części artystycznej uczniowie powrócili do klas, a goście zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym rozpoczęli spacer po szkole. Dzień był pełen wrażeń i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.