eTwinning – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

Projekt eTwinning ”HEALTHY FOOD RECIPES” – „Zdrowe przepisy” (EDYCJA 2015/2016)

W ramach akcji eTwinning nasza szkoła realizowała projekt „Zdrowe przepisy” (Healthy Food Recipes). Uczestniczyli w nim uczniowie, którzy w roku szkolnym 2015/2016 brali udział w Szkolnej Lidze Przedmiotowej z języka angielskiego. Przygotowali oni przepisy w języku angielskim i polskim. Niektórzy dodali zdjęcia, na których przyrządzają zdrowe potrawy. Do naszego projektu dołączyły szkoły: Sabiha Gokcen Ilkogretim Okulu oraz E.B.ATATÜRK ORTAOKULU z Turcji, Scoala Gimnaziala George Cosbuc z Rumunii i ZŠ Žamberk z Czechy. Polskim koordynatorem projektu jest pani Justyna Lara.

EUROPEJSKI PROJEKT eTWINNING „POCZTÓWKI ŁĄCZĄCE EUROPĘ”– KARTKI WIELKANOCNE (EDYCJA 2014/2015)

W marcu 2015 r. uczniowie klas 4 – 6 wzięli po raz czwarty udział w akcji eTwinning i projekcie „Pocztówki łączące Europę” (Postcards Connecting Europe). Wykonali własnoręcznie 90 kartek wielkanocnych, które zostały wysłane do zaprzyjaźnionej szkoły Osnovna škola Ivana Mažuranića w Zagrzebiu w Chorwacji. Każdy uczeń biorący udział w projekcie dostał kartkę pocztową od rówieśnika z zagranicy. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą dodatkowo rozwijać umiejętności językowe oraz nawiązać kontakt z uczniami z innych krajów. Koordynatorem projektu jest p. Justyna Lara.

PROJEKT „POCZTÓWKI ŁĄCZĄCE EUROPĘ” – edycja 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła kontynuuje prace w ramach akcji eTwinning i projektu „Pocztówki łączące Europę” (Postcards Connecting Europe). W grudniu 2014 r. uczniowie klas 4 – 6 własnoręcznie przygotowali kartki pocztowe z motywami Świąt Bożego Narodzenia dla uczniów z Anglii i Chorwacji. Wykonano 100 kartek, które zostały wysłane przed świętami. Każdy uczeń biorący udział w projekcie otrzyma kartkę od kolegi z jednej z zaprzyjaźnionych szkół. Kilkoro uczniów napisało także listy do swoich rówieśników z Liverpoolu. Z niecierpliwością czekają na odpowiedzi. Kolejne pocztówki planujemy wysłać na Święta Wielkanocne.

PROJEKT „POCZTÓWKI ŁĄCZĄCE EUROPĘ”

W ramach akcji eTwinning nasza szkoła realizuje projekt „Pocztówki łączące Europę” (Postcards connecting Europe). Podczas jego trwania uczniowie wymieniają się własnoręcznie przygotowanymi kartkami pocztowymi z uczniami z Grecji, Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Turcji. Dzięki temu w ciekawy sposób zdobywają oni wiedzę o kulturze i tradycjach krajów biorących udział w projekcie. Pierwsze pocztówki zostały wysłane na Święta Bożego Narodzenia. Każdy uczeń biorący udział w projekcie dostał kartkę pocztową od rówieśnika z jednej z zaprzyjaźnionych placówek. Nasza szkoła wysłała ponad 70 kartek. Ponieważ projekt okazał się dużym sukcesem, planujemy przygotować kolejne pocztówki, np. na Święta Wielkanocne oraz kartki z panoramą naszych miejscowości.

Projekt eTwinning „POCZTÓWKI ŁĄCZĄCE EUROPĘ” – kartki wielkanocne

W ramach akcji eTwinning i projektu „Pocztówki łączące Europę” (Postcards connecting Europe) uczniowie klas 1a, 3a, 4a, 5a i 6b przygotowali 80 kartek wielkanocnych. Zostały one wysłane do szkół partnerskich w Wielkiej Brytanii i Chorwacji. Kilka dni po przerwie świątecznej na adres szkoły zostały przysłane kartki z zaprzyjaźnionych placówek. Każdy uczeń biorący udział w projekcie dostał kartkę pocztową od rówieśnika z zagranicy. Wielką niespodziankę sprawili nam uczniowie ze szkoły w Liverpoolu, ponieważ przysłali również listy. Kilkoro uczniów z naszej szkoły odpowiedziało na nie. Liczymy, że dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie nawiążą nowe przyjaźnie. Wkrótce planujemy wysłać kartki z panoramą naszych miejscowości.