NOWA ERA KOMPUTERA – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

NOWA ERA KOMPUTERA

Projekt „Poprawa umiejętności korzystania z Internetu i e – usług wśród mieszkańców gminy Olkusz”

Zakończył się projekt zwiększający kompetencje cyfrowe mieszkańców gminy Olkusz.
Gmina Olkusz, w imieniu której działał Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu, w okresie październik 2018 r. – luty 2019 r. zrealizowała projekt grantowy pn. „Poprawa umiejętności korzystania z Internetu i e-usług wśród mieszkańców gminy Olkusz”. Łącznie w serii szkoleń udział wzięło 267 mieszkańców naszej gminy, w tym głównie z terenów wiejskich.
W Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu zorganizowano trzy grupy szkoleniowe w następujących modułach:
- Rodzic w Internecie,
- Internet dla seniora (działam w sieciach społecznościowych),
Każdy z uczestników poszczególnych grup szkoleniowych zdobył przydatną wiedzę praktyczną w tematach związanych z obsługą Internetu, przy czym największym zainteresowaniem w skali gminy cieszyły się warsztaty dla seniorów oraz rodziców. Warto dodać, że wszystkie szkoły, które zdecydowały się na współpracę w zakresie realizacji szkoleń wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt komputerowy. Do naszej szkoły trafiły trzy laptopy, które wykorzystywane będą w codziennej pracy dydaktycznej nauczycieli.
Na realizację działań przewidzianych w projekcie grantowym uzyskano dofinansowanie w wysokości 149 520,00 zł, co stanowiło całkowitą wartość projektu (wkład Funduszy Europejskich w wysokości 100% wydatków kwalifikowanych). Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa, działania 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Operatorem grantów jest partnerstwo podmiotów: Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich, Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia w Stryszawie, realizujące projekt pn.  „NOWA ERA KOMPUTERA – poprawa umiejętności korzystania z Internetu, e-usług”.