NOWY ROK SZKOLNY – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu

NOWY ROK SZKOLNY

NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

Dnia 2 września 2019 roku o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla  klas IV-VIII. Na początku wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Słuchając nostalgicznej piosenki pt. ,,Gdzie są kwiaty z tamtych lat…’’, oglądaliśmy fotografie wojenne. Tak rozpoczął się program artystyczny zatytułowany ,,Szkoła to coś więcej niż wyścig’’. Uczniowie klas piątych, przygotowani przez swoje panie wychowawczynie, przedstawili pantomimę o pożegnaniu wakacji i o początku roku szkolnego. Ukazali w niej szkołę jako miejsce przeznaczone nie tylko do nauki, ale także dające radość i ciepłe wspomnienia. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Powitała wszystkich uczniów oraz nauczycieli, a także przedstawiła nowych pedagogów. Zwróciła uwagę na nowości w szkole, m. in. boisko wielofunkcyjne, salę komputerową oraz salę do nauki geografii i historii. Następnie o godzinie 11.00 rok szkolny rozpoczęły klasy I-III. Najmłodsi uczniowie zostali ciepło i serdecznie powitani przez Panią Dyrektor. Starsi koledzy z klasy IV pod kierunkiem swojej byłej wychowawczyni przygotowali wesołe piosenki oraz wiersze zachęcając dzieci do rozpoczęcia nauki. Wszyscy wystartowali, ale szkoła to coś więcej niż wyścig! To miejsce spotkania z drugim człowiekiem.