• Projekt „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz”

Rusza rekrutacja do nowego projektu adresowanego do uczniów 12 szkół podstawowych na terenie gminy Olkusz.

Nadrzędnym celem projektu jest wzrost jakości nauczania w szkołach podstawowych, które zdecydowały się na udział w projekcie.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi otrzymają wsparcie z zakresu pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz wezmą udział w zajęciach wyrównawczo – dydaktycznych.

Ponadto uczniowie będą mieli możliwość podniesienia kompetencji kluczowych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez udział w dodatkowych zajęciach rozwijających.  W dwóch szkołach (ZSPI nr 1 w Olkuszu i SP 3 w Olkuszu) powstaną międzyszkolne pracownie informatyczne, z których korzystać będą mogli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy, które nie posiadają sprzętu podobnego typu (współpraca szkół dotycząca korzystania z TIK).

Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone w nowopowstałych lub doposażonych gabinetach specjalistycznych oraz przy użyciu sprzętu zakupionego na potrzeby projektu.

Dodatkowo wsparcie otrzymają również nauczyciele placówek, biorących udział w projekcie. Będą oni mogli podnieść swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach, kursach i studiach podyplomowych.

Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu – realizator projektu „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz” we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu ogłasza nabór uczniów na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne.

W naszej szkole w roku szkolnym 2020/2021 zorganizowane zostaną zajęcia z następujących przedmiotów:

1. Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla klas 1 –  3:

• J. polski
            • Matematyka
            • J. angielski

2. Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze dla klas 4 – 8:

• J. polski
            • Matematyka
            • J. niemiecki

3. Zajęcia logopedyczne

4. Terapia pedagogiczna

5. Zajęcia uczę się uczyć

6. Zajęcia – umiejętność radzenia sobie ze stresem Mindfulness ćwiczymy uważność dla  klas 1 – 8

7. Trening umiejętności społecznych

8. Instrumental enrichment (program rozwijający struktury inteligencji)

9. Zajęcia rozwijające dla uczniów klas 1 – 3:

• Zajęcia rozwijające logiczne myślenie
            • Zajęcia szachowe
            • Programowanie z DASH
            • Koło matematyczne z elementami programowania

10. Zajęcia rozwijające dla uczniów klas 4 – 8:

• Matematyka w szkole i w życiu - klasa 4-8
            • J. niemiecki dla klas 7-8
            • Mistrzowie programowania.

Zgodnie z zapisami wniosku aplikacyjnego zajęcia prowadzone będą w trybie cotygodniowych 1 - godzinnych zajęć dodatkowych z nauczycielami/pedagogami z naszej szkoły.

Uprawnionymi do wzięcia udziału w projekcie są uczniowie i nauczyciele Naszej szkoły, którzy spełniają warunki udziału w projekcie określone w Regulaminie projektu.

Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są w sekretariacie naszej szkoły w terminie do 20.09.2020 r. w godzinach pracy sekretariatu. O zakwalifikowaniu się do udziału w zajęciach decydować będzie liczba przyznanych punktów, zgodnie z kryteriami zawartymi w Regulaminie projektu.

Na komplet dokumentów rekrutacyjnych składają się:

• Karta Zgłoszenia Udziału w Projekcie,
            • Deklaracja – oświadczenie o uczestnictwie w Projekcie.

Wszelkie informacje o projekcie dostępne są w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej UMiG Olkusz: http://www.umig.olkusz.pl/i ndex.php?option=com_content&view=article&id=7281:projekt-rozwoj-ksztalcenia-ogolnego-w-szkolach-podstawowych-gminy-olkusz&catid=14&lang=pl&Itemid=167

Informacja o sposobie realizacji i źródłach finansowania  projektu

Projekt konkursowy pn. „Rozwój kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych gminy Olkusz” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10. Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne.

Całkowita wartość projektu wynosi 5 813 903,12 zł,  w tym wysokość dofinansowania 5 253 544,21 zł. Beneficjentem projektu jest Gmina Olkusz, w imieniu której działa Samorządowy Zespół Edukacji w Olkuszu (realizator projektu) we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Regulamin_projektu.pdf

Zalącznik_1a.pdf

Zalącznik_1b.pdf

Zalącznik_2.pdf