• MIKOŁAJKOWO

• 6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w Krainę Świętego Mikołaja. Na korytarzach zaroiło się od ubranych na czerwono elfów,  a że bycie pomocnikiem świętego Mikołaja to ciężka praca, miały one ten przywilej, że tego dnia były zwolnione z odpowiedzi i sprawdzianów. Podczas lekcji wszystkie klasy odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie uroczej Śnieżynki i częstował uczniów cukierkami, życząc im, aby sami, na wzór biskupa z Miry, potrafili dzielić się z bliźnimi, pomagać im w potrzebie, obdarowywać dobrocią serca.

Starsi uczniowie pod kierownictwem pani Doroty Stachowicz-Mączki przygotowali program artystyczny, który wprawił wszystkich w baśniowo-mikołajkowy nastrój. Przybyły postacie z bajek – Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Anna i Elza z Krainy Lodu, no i oczywiście gość honorowy – Święty Mikołaj wraz z całą rzeszą elfów. Cała szkoła włączyła się w śpiewanie znanych mikołajkowych piosenek. Wszystkim udzielił się radosny klimat, a występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Do zobaczenia za rok, Święty Mikołaju!