• LIST DO RODZICÓW

• Szanowni Państwo!

W związku ze zmianami organizacji pracy naszej szkoły wprowadzonymi przepisami w zakresie przeciwdziałania epidemii COVID-19, informuję, że szczegółowy zakres nowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w szkole znajduje się w „Procedurach zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii”.

Dokument ten, wprowadzony Zarządzeniem nr 19/2020 r. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu z dnia 26 sierpnia 2020 r. obowiązuje od dnia 1 września 2020 r. W związku z powyższym ustalenia w nim zawarte obowiązują wszystkich uczniów oraz ich rodziców podczas pobytu w szkole.

Ponieważ reguluje on tak istotne kwestie jak nowe obowiązki w zakresie zachowania wymogów bezpieczeństwa, funkcjonowania szatni, stołówki, kwestie przyprowadzania i odbierania uczniów ze szkoły i wiele innych istotnych kwestii, bardzo proszę o wnikliwe zapoznanie się z nim oraz w miarę możliwości przekazanie niezbędnych wskazówek dzieciom.

Informuję ponadto, że wszyscy uczniowie zostaną zapoznani z nowymi wytycznymi przez wychowawców w dniu 1 września 2020 r.

Pokładam również głęboką wiarę w pomoc Państwa w upowszechnieniu określonych w Regulaminie zasad zachowania i postępowania związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego. Pomoc ta będzie dla nas nieocenionym wsparciem.

Wprowadzone Procedury zostały udostępnione na stronie internetowej szkoły pod adresem:

www. sp1olkusz.pl w zakładce Bezpieczny powrót do szkoły

Bardzo dziękuję za współpracę i wyrozumiałość.

Łączę wyrazy szacunku,

• ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

1 września 2020 roku rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021 stacjonarnie z zachowaniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W związku z utrzymującym się zagrożeniem epidemicznym, w roku szkolnym 2020/2021 w szkole zostaną wprowadzone zmiany, mające na celu  zadbanie o bezpieczeństwo dzieci.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2020 r.  i zorganizowane zostanie w następujący sposób:

Uczniowie klas pierwszych spotkają się z wychowawcami i dyrektorem na boisku szkolnym, w razie złej pogody na sali gimnastycznej zgodnie z następującym planem:

• klasa 1a godz. 11.00 po spotkaniu z dyrektorem przechodzą do sali nr 5
              • klasa 1b godz. 11.45 po spotkaniu z dyrektorem przechodzą do sali nr 7
              • klasa 1c  godz.12.15 po spotkaniu z dyrektorem przechodzą do sali nr 6

Ze względu na konieczność zachowania dystansu, spotkania rodziców z wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych.

1 września 2020 r. Rodzic może towarzyszyć wyłącznie dziecku  z klasy I.

Przyjmujemy zasadę, że jednemu dziecku może towarzyszyć jeden rodzic/opiekun.

Wszyscy rodzice/opiekunowie zobowiązani są do zakrywania ust i nosa (maseczka, przyłbica).

Uczniowie pozostałych klas od II do VIII spotkają się w  przydzielonych salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami wg. następującego harmonogramu:

klasy II-III wchodzą do szkoły wejściem od boiska szkolnego

klasa II a – godz. 9.00 sala nr 7

klasa II b –  godz. 9.10  sala nr 5

klasa III a – godz. 9.20  sala nr 6

klasa III b – godz. 10.30  sala nr 6

klasy  IV-VI wchodzą do szkoły wejściem od placu zabaw

klasa IV a  – godz. 9.10  sala nr 14

klasa IV b – godz. 9.20 sala nr 15

klasa V a – godz. 9.30 sala nr 12

klasa VI a – godz. 9.40 sala nr 10

klasa  VI b – godz. 9.50 sala nr 16

klasy VII – VIII wchodzą wejściem głównym

klasa VII a – godz. 11.00 sala nr 10

klasa VII b – godz. 11.10 sala nr 16

klasa VII c - godz. 11.20 sala nr 12

klasa VIII a – godz. 11.30 sala nr 15

klasa VIII b – godz. 11.40  sala nr 14

Do szkoły mogą przyjść wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów chorobowych, jeżeli domownicy nie przebywają na kwarantannie.

Szkolne Procedury Bezpieczeństwa – rozpoczęcie roku szkolnego:

1. Uczniowie zbierają się i oczekują w oznaczonych miejscach przed budynkiem szkoły. Apelujemy o zachowanie dystansu społecznego 1,5 m.
              2. Przed wejściem do budynku wszystkie osoby (uczniowie, pracownicy szkoły, opiekunowie i inni) zakrywają usta i nos maseczką, chustą, przyłbicą.
              3. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły w maseczkach (innym zabezpieczeniu j.w.) i kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych.
              4. W salach lekcyjnych uczniowie mogą zdjąć maseczki.
              5. Po wejściu do budynku osoby dezynfekują ręce udostępnionym płynem i wykonują polecenia pracowników szkoły.
              6. Po zakończeniu spotkania z wychowawcą uczniowie kierują się pod opieką wychowawcy do wyjścia.

Bardzo prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji zamieszczanych na szkolnej stronie internetowej.