• Erasmusdays

• Wydarzenie Erasmusdays w SP1 im. M. Kopernika w Olkuszu

Wydarzenie odbyło się 15 X 2020 r. odbyliśmy wirtualną wycieczkę do zamku w Rabsztynie. Uczniowie przedstawili historię tego zamku i omówili jego znaczenie dla lokalnej społeczności, a także sposób życia ludzi w przeszłości. W przyszłości wrócimy do tego miejsca i zabierzemy naszych partnerów do odwiedzenia go i porozmawiania o nim! Miłego oglądania filmu wprowadzającego! To było naprawdę wspaniałe wydarzenie. Pani Dorota Stachowicz-Mączka prowadziła spotkanie i kierowała ekipą podczas montażu filmu, który dokumentuje tę akcję w ramach realizacji projektu „HERITAGE ICEBERG: past, present and future”. Link do filmu poniżej:

• „HERITAGE ICEBERG: past, present and future”

• Pierwszego września 2020 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu programu Erasmus+ pt. „HERITAGE ICEBERG: past, present and future” („Dziedzictwo kulturowe jako góra lodowa”). Naszymi partnerami są szkoły z Malty, Bułgarii, Turcji, Szwecji oraz Włoch, która jest koordynatorem projektu. W działaniach lokalnych biorą udział uczniowie ze wszystkich klas szkoły, zaś w działaniach zagranicznych uczniowie, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w projekcie. W trakcie jego realizacji zostanie wykorzystywana technologia informacyjno-komunikacyjna oraz zostaną podwyższone kompetencje kluczowe (językowe, społeczne, matematyczne, przedsiębiorcze). Projekt ma za zadanie uświadomić uczniom jak ważne i cenne jest dziedzictwo kultury europejskiej. Jest to wierzchołek góry lodowej, stąd tytuł, a młodzież ma odkryć, co znajduje się pod jej powierzchnią. Będziemy również badać mniejszości etniczne, które zamieszkiwały nasze tereny. Będziemy badać ich kulturę, obyczaje i to co pozostawili. Uczestnicy projektu będą prognozować jak będą wyglądać nasze miasta czy domy w przyszłości wymuszając przy tym kreatywne myślenie. Podczas prac projektowych uczniowie poznają różnice oraz podobieństwa między krajami i rozbudzą swoją ciekawość. Pomoże im to okazać szacunek wobec innych narodów, a tym samym zaakceptować różnice kulturowe. Realizując różnorodne zadania, uczniowie odkryją zapomniane lub zaniedbane miejsca i będą mieli okazję zaprezentować swoje możliwości oraz pobudzać swoją kreatywność.

• W związku z wystąpieniem na terenie szkoły zachorowania na COVID-19 oraz po uzyskaniu stosownych zezwoleń w okresie od  22.10.2020 – 20.11.2020 r. szkoła będzie pracować w systemie hybrydowym w ramach, którego:

Klasy I – III będą się uczyć stacjonarnie zgodnie z planem lekcji

Klasy IV – VIII w tym okresie będą się uczyć zdalnie. Wszystkie lekcje odbywać się będą z wykorzystaniem Google Classroom oraz wideo połączeń poprzez Google Meet

Na dotychczasowych zasadach będzie działać świetlica, biblioteka oraz stołówka szkolna.

Proszę o śledzenie na bieżąco planu lekcji, będzie on się zmieniał z uwagi na dużą absencję nauczycieli.