• Uczę się w domu

• Organizacja zdalnego nauczania w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu

Szanowni Państwo!

Ze względu na konieczność wprowadzenia nauczania zdalnego, w związku z epidemią koronawirusa w Polsce, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu korzystamy z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni.

Po pomyślnym przejściu weryfikacji, początkowo nauczanie za pomocą platformy edukacyjnej G Suite rozpoczęliśmy w klasach VII - VIII. Od dzisiaj nauczanie za aplikacją Classroom podjęli uczniowie klas IV - VI.

G Suite dla Szkół i Uczelni to pakiet narzędzi firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Narzędzie to również uzyskało rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej do wykorzystania w pracy zdalnej z uczniami. G Suite dla Szkół i Uczelni, zawiera usługi tj.: Gmail, Kalendarz, Classroom, Dysk, Dokumenty, Formularze, Prezentacje.

Dzięki niej nauczyciele mogą prowadzić np. zajęcia online organizując wideokonferencję ze swoimi podopiecznymi za pośrednictwem narzędzia Hangouts Meet. Z kolei Google Classroom umożliwia nauczycielom tworzenie wirtualnych klas, zdalne przydzielanie zadań uczniom, tworzenie testów, przesyłanie materiałów i komentarzy, ocenianie prac, komunikowanie się z uczniami oraz zarządzanie wszystkimi zajęciami w jednym miejscu.

Mam nadzieję, że praca ze zintegrowanym narzędziem G Suit, będzie bardziej efektywna i ułatwi  sposób współpracy zdalnej między uczniami  i nauczycielami.