• Aktualności

      • XX edycja Konkursu Recytatorskiego

      • Poezja Brzechwy i Tuwima w oczach dziecka

       16 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Olkuszu odbyła się jubileuszowa edycja Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III szkół podstawowych. Tematem konkursu była poezja Brzechwy i Tuwima.

       Uczniowie z jedenastu szkół Miasta i Gminy Olkusz prezentowali swoje umiejętności recytatorskie przedstawiając bogactwo literatury dziecięcej. Spośród uczestników wyłoniono 6 najlepszych:

       I miejsce i tytuł: „Mistrza Recytacji” otrzymała Julia Gęgotek uczennica SP 2 w Olkuszu – opiekun Lilla Rech;

       II miejsce oraz tytuł: „Wicemistrza” otrzymała Alicja Drąg z SP 1 w Olkuszu – opiekun Jadwiga Stasiak;

       III miejsce oraz tytuł: „Wicemistrza” otrzymała Hanna Wąsiel z SP w Braciejówce  – opiekun Joanna Gil.

       Tytuł laureata, czyli kolejne IV, V i VI miejsce, otrzymali:

       Agnieszka Seweryn z SP 10 w Olkuszu – opiekun Małgorzata Trzaska

       Antoni Cieśla z SP1 w Witeradowie – opiekun Anna Kluczewska

       Franciszek Rogozik z SP w Zawadzie – opiekun Dorota Ćwięczek.

       Organizatorkami konkursu są: Ewa Grzanka, Joanna Kocjan, Iwona Kulawik, Renata Nieć.

       Laureatom oraz uczestnikom gratulujemy!

      • OTWARTE DRZWI JEDYNKI

      • 7 marca 2023 r. w murach naszej szkoły odbył się Dzień Otwarty Jedynki, na którym mieliśmy okazję gościć przyszłych pierwszoklasistów. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor, Ewę Skubis, wszystkie dzieci wraz z rodzicami zostały zaproszone na przedstawienie o patronie naszej szkoły, Mikołaju Koperniku, przygotowane przez uczniów klasy 2b wraz z wychowawczynią. Po części artystycznej, Pani Dyrektor zaprosiła rodziców do zapoznania się z ofertą szkoły, a dzieci do udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli klas 1-3 oraz 4-8. Na naszych małych gości czekały: zabawy na sali gimnastycznej, zajęcia muzyczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, doświadczenia fizyczne, zabawy językowe z wykorzystaniem tablicy multimedialnej oraz zajęcia świetlicowe. Każdy uczestnik zajęć otrzymał „Indeks Jedynki”, a zaliczeniem były punkty w postaci kolorowych naklejek. Przy okazji zajęć, rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość zwiedzania naszej szkoły. Wszystkie przygotowane zajęcia i zabawy wywołały uśmiech na twarzach odwiedzających nas gości. Każdy otrzymał końcowe zaliczenie i status przyszłego ucznia oraz poczęstunek. Być może już we wrześniu spotkamy się ponownie, aby rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu. Szczególne podziękowania dla uczennic z Samorządu Uczniowskiego,  które zadbały o pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

       Do zobaczenia 😊