• Aktualności

  • Aktualności

            • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

            • Za nami jeden z najbardziej poruszających i pełnych emocji dni w kalendarzu naszej szkoły. Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbyło się w gościnnych murach MOK-u, na długo pozostanie w naszych sercach. To był czas radości i sukcesów, ale też momentów pełnych łez i wzruszenia. Wydarzenie rozpoczęło się od wspaniałego występu artystycznego uczniów klasy 2b, którzy swoim entuzjazmem wprowadzili wszystkich w wyjątkowy nastrój. Następnie nadszedł czas na pożegnanie starszych kolegów z klas 3. Ważnym punktem  było wręczenie  Statuetek Jedynki dla uczniów klas 1-3 oraz 4-8 będących symbolem najwyższych osiągnięć i zaangażowania.
              Kolejnym punktem było wzruszające pożegnanie absolwentów – klas ósmych. To oni, jako najstarsi w tym roku, przekazali młodszym kolegom sztandar naszej szkoły. 

              W dalszej części cała społeczność szkolna żegnała osoby odchodzące na zasłużoną emeryturę. Oficjalnie podziękowaliśmy dwóm wspaniałym paniom z edukacji wczesnoszkolnej – Iwonie Kulawik i Jolancie Banyś, za lata troski, cierpliwości i ciepła, które dały najmłodszym uczniom; pani Beacie Wadas od wychowania fizycznego, za lata rozbudzania sportowych pasji, organizację olimpiad szkolnych,  przygotowanie uczniów do licznych zawodów sportowych; niezastąpionej pani Zosi z obsługi. Ich oddanie, codzienna praca i serce na zawsze odcisnęły piękny ślad w historii naszej szkoły.
              Niezwykle poruszającym punktem było pożegnanie Pani Dyrektor, Ewy Skubis, która przez 20 lat kierowała naszą szkołą z ogromnym oddaniem i profesjonalizmem. Bycie dyrektorem było dla Niej misją, powołaniem i ogromnie ważną częścią życia.


              Na koniec pragniemy również podziękować przewodniczącemu Rady Rodziców, panu Marcinowi Wąsielowi oraz jego zastępcy pani Annie Karolczyk za wieloletnią współpracę,  bezinteresowne zaangażowanie, nieocenione wsparcie organizacyjne, otwartość na dialog oraz za to, że zawsze można było liczyć na ich pomocną dłoń w realizacji szkolnych inicjatyw.


              Dziękujemy wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom za ten wspólny rok. Absolwentom życzymy powodzenia w szkołach średnich, a wszystkim – wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

            • IX POWIATOWY KONKURS POETYCKI IM. ANNY PIĄTEK

            • 3 czerwca 2026 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty IX Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych Powiatu Olkuskiego „Moja miejscowość, mój mały świat”.

              Uroczystość prowadził pomysłodawca Konkursu, nauczyciel naszej szkoły, a również poeta i muzyk, Łukasz Jarosz. Słowo wspomnieniowe o Patronce Konkursu, zmarłej w 2025 roku Annie Piątek wygłosili jej przyjaciele: Renia Włodarczyk, olkuska poetka, Jacek Majcherkiewicz, poeta, malarz i satyryk, Grzegorz Ludwiczak, poeta, założyciel grupy „Zielone Światło” przy Stowarzyszeniu „Wszyscy dla Wszystkich”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali również program artystyczny składający się z piosenek i wierszy Patronki Konkursu. Następnie odbyło się wręczenie nagród Laureatom Konkursu. Poniżej przedstawiamy protokół Konkursu.

              Jury IX Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Powiatu Olkuskiego „Moja miejscowość, mój mały świat” w składzie:

              Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta. Stały felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak” (gdzie prowadzi poświęconą poezji rubrykę „Moi, mistrzowie”). Autor tomów poezji, książek eseistycznych i biograficznych, książek-wywiadów, a także książek dla dzieci. Ostatnio opublikował: „Wierzę, żeby rozumieć. Z Michałem Hellerem rozmawiają Wojciech Bonowicz, Bartosz Brożek i Zbigniew Liana” (2016, 2021), „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” (2017), „Sto lat. Książka życzeń” (2018), „Dziennik końca świata” (2019), „Tischner. Biografia” (2020) oraz „Wiersze wybrane” (2020). Laureat m.in. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezji, Nagrody Klio oraz Medalu Brata Alberta za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Nike i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Mieszka w Krakowie.

              Sylwia Miłkowska - animatorka i promotorka kultury. Ukończyła psychologię. Tłumaczy z niemieckiego. Na antenie internetowego Radia Studnia współprowadziła audycję o literaturze "Mól książkowy”. Pracowała w Fundacji Wisławy Szymborskiej, gdzie zajmowała się m.in. promocją poezji współczesnej. Obecnie pracuje w Instytucie Kultury Willa Decjusza przy projektach z zakresu wielokulturowości. Od lat regularnie współpracuje z krakowskimi instytucjami kultury jak Fundacja Miasto Literatury i Festiwal Miłosza przy projektach literackich.

              Łukasz Jarosz – poeta, muzyk, Laureat Międzynarodowej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej Nike, autor killkunastu książek poetyckich, nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaj Kopernika w Olkuszu,

              Na naradzie w maju 2026 roku postanowiło przyznać następujące nagrody:

              Wyróżnienia dla:

              Martyny Gamrot z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bydlinie,

              Nikoli Glanowskiej z Zespołu Szkół w Gołaczewach,

              Mileny Stochel ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Zawadzie.

              III Miejsce dla Marii Perlak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu,

              II Miejsce dla Józefa Kućmierczyka ze Szkoły Podstawowej im Marii Dąbrowskiej w Sienicznie,

              I Miejsce dla Filipa Gawrona ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu.

              Honorowy patronat nad konkursem objął:

              - Małopolski Kurator Oświaty,

              - Starostwo Powiatowe Olkusz,

              - Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz,

              - Fundacja im. Wisławy Szymborskiej.

              Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

              Wyświetl mniej