• Aktualności

      • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

      • 14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Została ona uświetniona obecnością Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika oraz obecnością Dyrekcji i Nauczycielek przedszkoli, których absolwentami są nasi uczniowie. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny, rozpoczynając go dostojnym krokiem poloneza. Następnie ślubowali na sztandar szkoły być jak najlepszymi uczniami i uczyć się tego, co dobre i piękne. Po ślubowaniu Burmistrz MiG Olkusz Pan Roman Piaśnik z Panią Dyrektor Szkoły Ewą Skubis, dokonali aktu pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu. Na koniec dzieci otrzymały drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

       Życzymy naszym pierwszoklasistom wielu sukcesów oraz jak najwięcej radosnych chwil w szkole. 

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Dnia 13 listopada w naszej szkole dzieci z klas I-III uroczyście świętowały 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowała pani Iwona Kulawik. Na początku uroczystości uczniowie w podniosłym nastroju odśpiewali hymn narodowy. Akademię uświetniły wiersze i piosenki patriotyczne przygotowane przez uczniów z klasy 3a oraz układ taneczny z biało-czerwonymi szarfami, który wykonały uczennice z klasy 5b. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Amelia Bojanowicz w pięknym wykonaniu piosenki ,,To nasza Ojczyzna”. Trzecioklasiści mieli szansę wykazać swój patriotyzm podczas ,,Lekcji o Polsce”- inscenizacji nawiązującej do polskich symboli narodowych. Dzięki uroczystości młodsze dzieci mogły dowiedzieć się dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

      • BUDŻET OBYWATELSKI

      • Szanowni Państwo,

       z ogromną radością informujemy, że w Budżecie Obywatelskim Miasta i Gminy Olkusz na rok 2024, projekty dotyczące naszej szkoły tj. Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu oraz Szkoła bez barier - wymiana drzwi wejściowych do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu, dzięki Państwa głosom zostały przyjęte do realizacji. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które na te projekty zagłosowały i tym samym przyczyniły się do naszego wspólnego sukcesu. 

       Z wyrazami szacunku i uznania,

       Ewa Skubis