• Aktualności

      • Erasmus+ w ramach Akredytacji w naszej szkole

      • Delegacje z Czech oraz Szwecji są tym razem partnerami w naszym programie Erasmus+. Pierwszy dzień wizyty w naszej szkole upłynął w miłej atmosferze. Działania mające na celu integrację oraz wspólną pracę nad zadaniami były okazją do bliższego zapoznania się. Uczniowie biorący udział w programie mieli okazję do zaprezentowania przygotowanych przez siebie materiałów na temat państw i miast, z których pochodzą - jak też przedstawić swoje szkoły i opowiedzieć parę słów o sobie. W kolejnym dniu dołączyła jeszcze do nas delegacja z Węgier i wyruszyliśmy zwiedzać Podziemny Olkusz, który kryje mnóstwo atrakcji i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych partnerów z projektów Erasmus+, którzy gościli w naszym mieście we wcześniejszych edycjach. Piękne eksponaty, ciekawe makiety i historie opowiadane przez przewodnika https://podziemnyolkusz.pl/, wzbudziły zainteresowanie wszystkich uczestników wycieczki. Podczas dalszej wędrówki odwiedziliśmy miejsca pamięci związane z historią ludności żydowskiej zamieszkującej tereny Olkusza na przestrzeni wieków.

       Swoje prezentacje przedstawiły nauczycielki z Węgier, które goszczą w naszej szkole realizując job shadowing, o szkole w Karlskrone opowiedzieli uczniowie ze Szwecji, a koordynatorka z Czech przybliżyła wszystkim temat związany z demokracją.

       Następnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej związanej z historią i ciekawostkami o Wielkiej Brytanii i trzecim największym mieście Europy. W międzyczasie koordynatorzy mogli podziwiać nasz szkolny ogród, który powoli budzi się do życia po zimowym śnie. Nie zabrakło również sportowych wyzwań i rozgrywek, które przygotowały wychowawczynie w-f i zawsze gotowa do rywalizacji klasa 7b. Kolejny dzień zaczęliśmy od zwiedzania olkuskiej Bazyliki… cudowne dźwięki zabytkowych organów wprowadziły naszych gości w chwilę zadumy i spokoju. Po zwiedzaniu kościoła udaliśmy się na Szlak Olkuskich Gwarków. Podczas trasy uczestnicy mogli bliżej poznać historię naszego miasta i zabytków związanych ze Srebrnym Grodem. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Afrykanistyczne, https://www.mok.olkusz.pl/.../muzea/muzeum-afrykanistyczne gdzie piękna wystawa dzieł Władysława Wołkowskiego oraz kolekcja z Czarnego Lądu, wprawiła w zachwyt wszystkich zwiedzających muzeum.

       W otoczeniu wspaniałych prac artystów/fotografików olkuskich wręczone zostały certyfikaty uczestnikom projektu akredytacji Erasmus+ oraz dyplomy za udział w grze