Dyrektor PSM I st. im. W. Kilara w Olkuszu serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną.

Na stronie internetowej szkoły znajdują się informacje dotyczące zapisów na rok szkolny 2020/2021.

• Szanowni Rodzice,

Informuję o  uruchomieniu funkcjonowania szkoły w zakresie klas I-III szkoły podstawowej od dnia 25 maja 2020 r.

Szkoła będzie czynna w godzinach 8.00 – 15.00. W tych godzinach szkoła będzie pełnić funkcję opiekuńczo-wychowawczą z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych.

W związku z powyższym należy do dnia 20 maja 2020 r.– do godz. 13.00 – złożyć oświadczenie o chęci skorzystania z zajęć organizowanych w szkole.

Druk oświadczenia jest umieszczony na stronie internetowej szkoły (www.sp1olkusz.pl/ w zakładce Uczymy się w domu.

Po wypełnieniu oświadczenia i jego podpisaniu, należy go zeskanować lub wykonać zdjęcie i przesłać na adres mailowy szkoły sp1.olkusz@interia.pl

W przypadku braku takich możliwości, należy oświadczenie złożyć osobiście w szkole, wrzucając go do zamkniętej i zabezpieczonej skrzynki, oznaczonej napisem „Korespondencja od rodziców”, znajdującej się przy wejściu do szkoły.

Funkcjonowanie szkoły będzie zgodne z wytycznymi Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Szczegółowa organizacja pracy szkoły zależy od liczby zgłoszonych dzieci.

Przypominam, że rodzicowi, który nie zdecyduje się na powrót dziecka do szkoły na organizowane zajęcia będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

W czasie funkcjonowania szkoły będzie obowiązywał rygor sanitarny i szczególne procedury bezpieczeństwa, w tym przyprowadzania i odbierania dzieci oraz ich pobytu w szkole.

Procedury umieszczone są na stronie internetowej szkoły. Wszyscy rodzice są zobowiązani do zapoznania się z nimi i przestrzegania ich.

Informuję także, że dla dzieci nieuczęszczających do szkoły w okresie 25 maja 2020 r. do 7 czerwca 2020 r. proces dydaktyczny nadal prowadzony jest z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.