• Aktualności

      • Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2021/2022

      • Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na podsumowanie wyników i osiągnięć mijającego roku szkolnego 2021/2022. W słoneczny, ciepły dzień, 23 czerwca 2022 roku, o godzinie 9.30 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyło się uroczyste spotkanie uczniów i nauczycieli klas I-III naszej szkoły, natomiast o godzinie 10.30 w podniosłej atmosferze, pełnej radości i wzruszeń nastąpiło pożegnanie klas ósmych naszej szkoły, rozdanie dyplomów wyróżniającym się uczniom, a także wzruszające pożegnanie naszej ukochanej kucharki, Pani Barbary Kac, która przechodzi na emeryturę, pożegnanie Pani Bronisławy Wróbel, która uczyła przez rok w naszej szkole matematyki oraz Pani psycholog, Karoliny Krawczyk-Marczyk.

       Mottem spotkania były słowa Jana Sztaudyngera:

       „Młodość to czas oszołomień,

       Gdy się za słońce bierze jeden promień” 

       Galę rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Skubis, która przywitała wszystkich uczniów, gratulując im wyników w nauce i osiągnięć indywidualnych. Witając nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi szkoły, Pani Dyrektor podziękowała im za owocną współpracę. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do Pani Barbary Kac – wieloletniego pracownika obsługi i przyjaciela wszystkich uczniów, która przechodzi na emeryturę.

       Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika z rąk odchodzących ósmoklasistów na ręce pocztów sztandarowych klas siódmych oraz złożenie uroczystej przysięgi.

       Część oficjalną uroczystości Pani Dyrektor zakończyła podsumowując miniony rok szkolny i przekazując życzenia udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody dla wszystkich uczniów.

       Następnie w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia wręczenia nagród – Statuetek Jedynki, którą poprowadził nasz matematyk – Pan Robert Ceklarz. Nagrody wręczono uczniom w kilku kategoriach: Omnibus Roku, Zdobywca Roku, Kulturalny Małolatek, Kumpel Roku, Społecznik Roku oraz Stały Bywalec.

       Był też moment docenienia matematyków – laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Kangur”.

       W kończącej spotkanie części artystycznej uczniowie za pomocą piosenek, tańca oraz inscenizacji teatralnej wyrazili wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.

       Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami, we własnym gronie, dokonali refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielili się wakacyjnymi planami. 24 czerwca 2022 r. wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa, a tym samym rozpoczęły się upragnione wakacje.

      • Powiatowy Konkurs Poetycki im. Anny Piątek

      • Dnia 9 czerwca 2022 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetyckiego im. Anny Piątek. Była to już piąta edycja konkursu, tym razem temat konkursu to “Moja szkoła – mój drugi dom”. Organizatorem konkursu jest pan Łukasz Jarosz, poeta, muzyk, nauczyciel języka polskiego w naszej szkole, przy współudziale pani Doroty Stachowicz-Mączki – nauczycielki muzyki, olkuskiej animatorki kultury. Honorowy patronat nad konkursem objął: Małopolski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe Olkusz, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Fundacja im. Wisławy Szymborskiej. Konkursu wsparła również Rada Rodziców naszej szkoły. Wicedyrektor szkoły przywitała zaproszonych gości, następnie uczniowie przedstawili program artystyczny składający się z piosenek, wierszy i prezentacji dotyczącej patronki konkursu, Anny Piątek. Słowo wspomnieniowe o patronce wygłosiła również Irena Włodarczyk, olkuska poetka, która znała panią Annę Piątek osobiście. Następnie nastąpiło to, na co wszyscy czekali, czyli ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród. Pan Łukasz Jarosz odczytał zatem protokół konkursu.

       Po wręczeniu nagród laureaci zostali poproszeni o przeczytanie nagrodzonych wierszy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału za rok!

      • Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

      • 31 maja w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

       Na wstępie pani Dyrektor wraz z przedstawicielem Rady Rodziców powitała wszystkich serdecznie i życzyła udanej i bezpiecznej zabawy.

       Wszyscy uczniowie na otwarcie festynu zatańczyli na boisku szkolnym „belgijkę” i układ taneczny „chocolade”, a następnie rozeszli się do przygotowanych przez rodziców atrakcji i nauczycieli wychowania fizycznego konkurencji sportowych.

       W przerwach między zmaganiami sportowymi można było wzmocnić się cukrową watą, lodami, popcornem, bułeczkami, skorzystać z kawiarenki, pozjeżdżać na dmuchanych zamkach, pomalować twarz i nie tylko.

       Konkurencje sportowe rozegrano w kategoriach klas I-III, IV-VI i VII-VIII. Uczniowie mogli sprawdzić swoje możliwości i umiejętności w triobaskecie, walce gladiatorów, przeciąganiu liny, wyścigach w kalesonach, rzutach do celu, grze w dwa ognie.

       Imprezę uświetniło spotkanie i wspólna zabawa z zawodniczkami ze Stowarzyszenia Piłki Ręcznej pod opieką Pani Moniki. Dziewczyny przygotowały zabawy, konkurencje sportowe dla uczniów klas III-IV. Może któraś z dziewczynek pójdzie w ślady zawodniczek.

       Najwięcej emocji wzbudził mecz piłki siatkowej na sali gimnastycznej nauczyciele SP1 contra uczniowie klas VIII. Po zaciętej i wyrównanej walce wygrali uczniowie. A może nauczyciele dali im fory?:)

       Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom SP1 za przygotowanie i przeprowadzenie tego miłego i wspaniałego Dnia.